Zajęcia regatowe – Optymist

Optymisty to małe, jednoosobowe jachty, które są doskonałym sposobem na stawianie pierwszych kroków w żeglarstwie. To jedna z najpopularniejszych klas regatowych na świecie. Dzieci nauczą się prowadzenia jachty ze szczególnym uwzględnieniem technik regatowych, a wiedzę tę będoą mogły wykorzystać w dalszej żeglarskiej edukacji.

Klasa „optymist” to połączenie ekscytującej zabawy i zdrowej rywalizacji.

Dlaczego warto zapisać dziecko?

Żeglarstwo to nie tylko forma sportu, ale też wypoczynku. To współdziałanie w grupie oraz budowanie wiary w swoje umiejętności. Żeglarstwo uczy samodzielności i kreatywnego myślenia a także kształtuje nawyki ruchowe i wzmacnia motorykę ciała. Żeglarstwo hartuje duszę i ciało.

Program zajęć jest podzielony na 3 etapy:

Etap 1: Wiedza teoretyczna połączona z praktyką

Budowa jachtu, taklowanie, bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, etykieta żeglarska, prace bosmańskie, prawo drogi, nauka żeglowania na symulatorze: praca sterem, praca na żaglu od bajdewindu do fordewindu, odpadanie, ostrzenie, zwroty

Etap 2: Doskonalenie techniki, wprowadzenie taktyki i strategii regatowej na symulatorze komputerowym: procedury startowe, prowadzenie wyścigu, przepisy regatowe, pływanie po bojach, pozycja beznadziejna, krycie, walka o pozycję startowa.

Etap 3: Zajęcia praktyczne na wodzie

Poniżej znajdą Państwo szczegółowy plan zajęć na każdy dzień 🙂

Terminy zajęć

Zajęcia realizowane są w czasie wolnym od zajęć szkolnych – w terminie: Marzec – Październik na przystani wodnej „Marina Kozanów” ul Połbina 1.

Listopada – grudnia w ośrodku przy pl. Św. Macieja 5A.

Zajęcia realizowane są od godziny 15.30 do 20.00.

Realizowane zajęcia są wspierane finansowo przez Gminę Wrocław i są nieodpłatne.

Informacje i zapisy

biuro@fundacja-hobbit.pl