POGOTOWIE UCZNIOWSKIE

Głównym celem „Pogotowia Uczniowskiego” jest wsparcie dzieci i młodzieży z wrocławskich szkół w wyrównywaniu braków szkolnych. Nasze działania w ramach „Pogotowia” polegają na organizacji nieodpłatnych zajęć wyrównawczych z różnych przedmiotów. W ciągu przeszło 25 letniej aktywności największą popularnością cieszą się nieustannie… matematyka, fizyka, chemia, j. angielski, biologia, j. polski, j. niemiecki… Od marca 2022 prowadzimy stałą, nieodpłatną aktywność w nauce języka polskiego dla dzieci i młodzieży z Ukrainy.

Zajęcia realizowane są w specjalnie przygotowanych czterech pomieszczeniach w ośrodku przy pl. Św. Macieja 5A a w przypadku ograniczeń np. pandemia, poprzez internet, w formie online. Zajęcia prowadzą wolontariusze, dobrze przygotowani do udzielania pomocy. W grupie tych zaangażowanych osób są czynni i emerytowani nauczyciele, studenci, młodzież szkolna, wolontariusze z zagranicy, … 

Jeśli zdarza się, że posiadasz z jakiegoś przedmiotu braki, potrzebujesz pomocy- nie czekaj i zrób coś dla siebie, aby ten problem wyeliminować. 

O wiedzę i mądrość trzeba zabiegać i trudzić się, natomiast żeby być „mało mądrym” i pozbyć się życiowych szans, wystarczy nic nie robić. To co robisz dzisiaj, ma wpływ na to, jak będzie wyglądać Twoje „jutro”. Warto każdego dnia zrobić coś dla siebie. 

Jak zacząć?

Zadzwoń od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.30 do 20.00 na

nr 71 321 01 77.

Telefon odbiera zwykle Kasia, która dokładnie wytłumaczy Ci co trzeba zrobić, aby rozpocząć wsparcie. Zajęcia realizowane są w Ośrodku Fundacji Hobbit przy Pl. Św. Macieja 5A we Wrocławiu od poniedziałku do piątku z wyłączeniem ferii, wakacji i świąt.

Projekt „Pogotowia Uczniowskiego” od początku istnienia wspiera Urząd Miejski Wrocławia.

 

www.wroclaw.pl

Zapraszamy 

Błądzenie, czy też nierozumienie to przywilej wieku. Nie zwlekaj! Przyjdź! Nikt nie będzie Cię pouczał, skupimy całą swoją uwagę na tym aby Ci pomóc. 

Jest kilka warunków: punktualność, szacunek dla wolontariusza np. poprzez wcześniejsze informowanie, że nie możesz przyjść na uzgodnione zajęcia, własne zaangażowanie, …, wypełnienie deklaracji, zgoda rodziców (jeśli otrzymanie zgody rodzica będzie z jakiegoś powodu niemożliwe, bo czasami tak bywa, nie zamartwiaj się – i tak Ci pomożemy)

Serdeczności

Skip to content