Obóz poszukiwaczy skarbów i piratów

Warunki pobytowe:

-pokoje 4 osobowe wyposażone w tapczan z poduszką, szafy i szafki na osobiste rzeczy, -do dyspozycji uczestników mamy również namioty 8/10 osobowe z łóżkiem typu kanadyjka i materacem. -wc, natryski na korytarzu i na terenie ośrodka -stołówka z dobrym jedzeniem -plaża z ratownikiem i pomost do cumowania jachtów Na wypadek dnia burzowego / nawałnicy mamy przygotowane miejsce do schronienia w budynku.
Karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku

3 sierpnia, 2024
17 sierpnia, 2024

Sprawy organizacyjne:

WYJAZD NA KOLONIĘ: -zbiórka w dniu wyjazdu o godzinie 08.30 na placu parkingowym „Skatepark” ul. Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej, odjazd godzina 09.00. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu na kolonię będzie KOLACJA. PRZYJAZD DO WROCŁAWIA: -w godzinach 17 - 19 na placu parkingowym „Skatepark” ul. Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej. Ostatnim posiłkiem w dniu wyjazdu z kolonii będzie OBIAD.

Komenda:

Krzysztof Bojda

biuro@fundacja-hobbit.pl

Program:

• Nauka podstaw żeglowania
  • Zasady bezpieczeństwa na jachcie w porcie, podczas żeglugi, etykieta jachtowa
  • Podstawowe nazwy części jachtu
  • Nauka wiązania niezbędnych węzłów żeglarskich
  • Praca na cumach
  • Nauka wiosłowania
  • Podejście i odejście od pomostu
  • Zasady stawiania i zrzucanie żagli
  • Ostrzenie odpadanie
  • Nauka podstawowych manewrów
  • Kotwiczenie
  • Pływamy na łodziach żaglowych typu „Polaris” – kecz z ożaglowaniem bermudzkim
  • W programie wędrówki piesze, „bitwy morskie”, gry i zabawy żeglarskie
  • Śpiewanie piosenek żeglarskich, wieczorne gry i zabawy przy ognisku, dzień pirata, poszukiwanie skarbów, neptunalia, wędrówka, gry terenowe i konkursy, ...

Sposób kwalifikacji:

• Wiek (8 - 12 lat)
  • Brak przeciwwskazań zdrowotnych do udziału w kolonii
  • Zgoda rodziców
  • Zgoda uczestnika na udział w programie kolonijnym
  • Wniesienie opłaty w wyznaczonym terminie
  • Dostarczenie skanu 1 i 2 strony czytelnie wypełnionej karty uczestnika na maila: dorota.bojda@fundacja-hobbit.pl, przed rozpoczęciem kolonii oraz oryginału karty na zbiórkę kolonijną przed wyjazdem wraz z oryginałem oświadczenia, dotyczącym stanu zdrowia dziecka
  • Rezerwacja miejsca nie gwarantuje wyjazdu na kolonię, dopiero po wniesieniu wpłaty w terminie wyjazd jest zagwarantowany

Co zabieramy?:

• Nieprzemakalną kurtkę , kalosze
  • Śpiwór, koc i karimatę - niezbędne podczas wędrówki i nocowania w namiocie lub pod chmurką
  • Czapkę zimową i ciepły sweter
  • Słoneczne okulary, krem ochronny i letnie nakrycie głowy (zabezpieczenie przed nadmiarem słońca)
  • Coś na komary
  • Strój i obuwie sportowe
  • Miękkie obuwie do pływań na jachtach żaglowych - trampki lub tenisówki
  • Strój kąpielowy, klapki pod prysznic, przybory toaletowe
  • Instrumenty muzyczne (na pewno razem pogramy :) )
  • Latarkę
  • Lekarstwa na przeziębienie
  • Szczyptę zdrowego rozsądku

Czego nie zabieramy?:

• Nałogów (tytoniowych, alkoholowych, narkotycznych i innych używek,...)
  • PSP, telewizorów, radia, ..., organizator nie odpowiada za zabrany sprzęt elektroniczny i telefony!!!
  • Zwierząt
  • Brzydkiej pogody i złego humoru.

W cenę wliczone jest:

• Wyżywienie
  • Zakwaterowanie
  • Program obozowy
  • Przejazd autokarem na kolonię oraz powrót do Wrocławia
  • Opieka medyczna
  • Opieka pedagogiczna oraz instruktorska
  • Ubezpieczenie NWW
  • Sprzęt pływający
  • Sprzęt ratunkowy
  • Zabezpieczenie motorowodne oraz ratownicze
  • Osobisty sprzęt uczestnika nie jest ubezpieczony od kradzieży

Organizatorzy dopuszczają możliwość opłacenia kosztów uczestnictwa w ratach. Pierwsza rata w wysokości 1000 zł, płatna po zapisaniu dziecka na kolonię. Pozostała część musi być wpłacona najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Całkowita odpłatność za obóz musi być widoczna na koncie Fundacji przed przyjęciem dziecka na obóz. Opłaty dokonujemy tylko i wyłącznie na konto Fundacji.

-poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek od 15.30 do 19.30, do 14.06.2024 r.

Pozostałe aktywności realizowane będą online.

Konto Fundacji:

Pl. Św. Macieja 5a

-„Obóz poszukiwaczy skarbów i piratów/kolonia żeglarska za……(imię i nazwisko dziecka)……. – turnus …….”

Zachęcamy również do „Wpłaty na działalność pożytku publicznego” w celu odliczenia do 6% od dochodów (na podstawie Art. 26 ust. 1 pkt. 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych).

W przypadku rezygnacji z kolonii po 07.06.2024 r. organizator zwraca tylko połowę kosztów kolonii. W przypadku wyjazdu z kolonii przed jej zakończeniem, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 50 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z kolonii) na życzenie rodziców zgłoszone kierownikowi do czasu zakończenia kolonii.

ZA CO UCZESTNIK MOŻE WYJECHAĆ WCZEŚNIEJ Z OBOZU BEZ PRAWADO ZWROTU OPŁATY ZA OBÓZ:

-picie alkoholu – piwo to też alkohol,

-palenie papierosów oraz używanie e-papierosów,

-kradzież,

-samowolna kąpiel – bez nadzoru,

-samowolne oddalenie się z kolonii,

-agresywny i wulgarny stosunek do kolegów, koleżanek i kadry kolonii,

-odurzanie się np. narkotyki, kleje, tabaka itp.

-łamanie reguł bycia razem ustalonych przez kolonistów i kadrę.

Nie prowadzimy obozów resocjalizacyjnych i terapeutycznych! Jeśli dziecko ma problem z którymkolwiek punktem i szanuje pieniądze rodziców, to prosimy o wybór innego organizatora.

INFORMACJE:

* Tel.: 504 921 747 – do 14.30

* Tel: 71 321 01 77 – po 15.30

* biuro Fundacji Hobbit: pl. Św. Macieja 5a, 50-244 Wrocław.

• e-mail: biuro@fundacja-hobbit.pl
  • www.fundacja-hobbit.pl