Zajęcia regatowe – Sigma

Sigma to jacht który może śmiało zastąpić omegi. Sigma Active – taka na której organizowane są nasze zajęcia, posiada większy żagiel, genaker oraz trapezy – jest propozycją dla żeglarzy oczekujących szybkiej i bezpiecznej żeglugi z odrobiną adrenaliny.

Kogo zapraszamy na zajęcia?

Zapraszamy dzieci oraz młodzież która ukończyła 12 rok życia oraz planuje przeżyć niezapomniane chwile na wodzie.

Dlaczego warto zapisać dziecko?

Żeglarstwo to nie tylko forma sportu, ale też wypoczynku. To współdziałanie w grupie oraz budowanie wiary w swoje umiejętności. Żeglarstwo uczy samodzielności i kreatywnego myślenia a także kształtuje nawyki ruchowe i wzmacnia motorykę ciała. Żeglarstwo hartuje duszę i ciało.

Program zajęć jest podzielony na 3 etapy:

Etap 1: Wiedza teoretyczna połączona z praktyką

Budowa jachtu, taklowanie, bezpieczeństwo na wodzie i nad wodą, etykieta żeglarska, prace bosmańskie, prawo drogi, nauka żeglowania na symulatorze: praca sterem, praca na żaglu od bajdewindu do fordewindu, odpadanie, ostrzenie, zwroty

Etap 2: Zajęcia praktyczne na wodzie

Terminy zajęć

Ośrodek Fundacji Hobbit przy pl.Św. Macieja 5a we Wrocławiu – listopad-marzec – 10 godzin w miesiącu.

Przystań żeglarska Marina Kozanów – kwiecień-czerwiec oraz wrzesień-październik – 20 godzin w miesiącu

Informacje i zapisy

biuro@fundacja-hobbit.pl