Szkolenie na stopień żeglarza jachtowego

Nadchodzące kursy:

• Kurs kwietniowy – spotkanie organizacyjne 12/04/2024 godzina 17:30 na przystani wodnej Fundacji Hobbit ul. Połbina 1

Czym jest patent żeglarza jachtowego?

Jest to podstawowe „prawo jazdy” na jachty żaglowe. Pozwala on na pływanie jachtem żaglowym do 12m długości po akwenach śródlądowych oraz jachtami motorowodnymi do 10kW(13,6KM) . Wyjątkiem są szlaki morskie gdzie możemy prowadzić jacht z pomocniczym silnikiem mechanicznym do maksymalnie 2 mil morskich od brzegu w porze dziennej.

Dla kogo jest to szkolenie?

Dla każdego kto ukończył 14 rok życia

Czego się nauczysz oraz dowiesz podczas szkolenia?

• sprawnego manewrowania jachtem żaglowym
• budowy jachtów żaglowych
• niezbędnej wiedzy do pływania w każdych warunkach
• locji i znaków żeglugowych
• przepisów, oznakowania statków i sygnałów dźwiękowych
• podstaw ratownictwa
• elementów meteorologii

Ile to kosztuje?

1450zł szkolenie praktyczne oraz teoretyczne

250zł egzamin (150zł uczniowie)

50 patent (25zł uczniowie)

Co otrzymujesz w cenie szkolenia?

Intensywny kurs z doświadczonym instruktorem obejmujący teorię oraz ćwiczenia praktyczne na łodzi żaglowej oraz przykładowe zestawy pytań egzaminacyjnych.

Zajęcia praktyczne oraz teoretyczne odbywają się w sezonie wiosenno-jesiennym na przystani żeglarskiej Fundacji Hobbit.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na kursy wiosenne w biurze fundacji lub telefonicznie pod numerem:

790 232 097 / 604 609 504 lub biuro@fundacja-hobbit.pl