Obóz regatowy klasy OPTYMIST
Obozy żeglarskie - rekreacyjne i szkoleniowe
Ferie w mieście - 2021

OBÓZ REGATOWY - KLASY OPTYMIST W 2021 R.

Proponujemy obóz regatowy w klasie Optymist. Optymist to jedna z najpopularniejszych jednoosobowych klas regatowych na całym świecie. Jednocześnie jest to doskonały jacht do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie, a zarazem wyrafinowana jednostka do rywalizacji sportowej w żeglarstwie (system rywalizacji dzieci i młodzieży zaczyna się od Optymista). Obóz ma za zadanie nauczyć prowadzenia jachtu z szczególnym uwzględnieniem specyfiki techniki regatowej oraz rywalizacji sportowej w żeglarstwie. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

TERMINY:

26.06 – 10.07.2021

10.07 – 24.07.2021

24.07 – 07.08.2021

07.08 – 21.08.2021

UWAGA!!! Śpiwór, koc i karimata we własnym zakresie.

-Szkolenie techniki regatowej w klasie Optymist

-Podstawy strategii i taktyki regatowej

-Oswojenie się ze środowiskiem wodnym

-Nauka podstawowego taklowania i trymowania jachtu Optymist

-Poznanie podstawowych przepisów regatowych

-Zajęcia ruchowe ogólnorozwojowe, gry i zabawy terenowe, gry rekreacyjne

-Regaty obozowe

-Poznanie kultury żeglarsko-marynistycznej

-Wieczorne spotkania przy ognisku, wspólne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich.

-namioty 8 osobowe wyposażone w łóżko polowe typu kanadyjka z materacem,

-UWAGA!!! Śpiwór, koc i karimata we własnym zakresie,

-wc i natryski na terenie obozu,

-stołówka z dobrym jedzeniem,

-plaża i port jachtowy.

SPOSÓB KWALIFIKACJI

-Wiek 9-13 lat

-Brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania żeglarstwa

-Zgoda rodziców

-Wypełnienie i dostarczenie skanu 1 i 2 strony czytelnie wypełnionej karty uczestnika na maila: dorota.bojda@fundacja-hobbit.pl, przed rozpoczęciem obozu oraz oryginału karty na zbiórkę przed wyjazdem wraz z oryginałem oświadczenia, dotyczącym stanu zdrowia dziecka,

-Terminowe opłacenie obozu

-Dobre oswojenie z wodą i umiejętność pływania

ZABIERAMY NA OBÓZ OBOWIĄZKOWO

-Śpiwór, koc i karimatę

-Strój piankowy do żeglowania

-Obuwie miękkie do żeglowania (najlepiej piankowe)

-Czapka z daszkiem na słońce oraz ciepła czapka na zimniejsze dni

-Ciepły polar bądź sweter, kalosze

-Krem ochronny na słońce

-Strój kąpielowy, klapki, ręczniki

-Kurtka przeciwdeszczowa typu sztormiak

-Strój i obuwie do zajęć ruchowych na lądzie

-Zeszyt i coś do pisania, latarka

Obozy żeglarskie regatowe organizowane są w miejscowości Przełazy nad Jeziorem Niesłysz (woj. lubuskie), woda pierwszej klasy czystości. Otaczające ośrodek lasy stwarzają uroczy krajobraz i specyficzny mikroklimat, sprzyjający leczeniu chorób płuc i serca.

-Adres: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy Przełazy 20; 66-218 Lubrza

Organizatorzy dopuszczają możliwość opłacenia kosztów uczestnictwa w ratach. Pierwsza rata w wysokości 800 złotych, płatna po zapisaniu dziecka na obóz. Pozostała część najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Całkowita odpłatność za obóz musi być widoczna na koncie Fundacji przed przyjęciem dziecka na obóz. Z uwagi na zmieniające się przepisy fiskalne wpłaty za obóz dokonujemy przelewem.

-poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek od godz. 1530 do 1930, do 06.08.2021 (07.08-05.09.2021 r. biuro nieczynne)

Konto Fundacji:

Z dopiskiem:

-"Wpłata za obóz regatowy ................ (imię i nazwisko dziecka) turnus ................"

Zachęcamy również do "Wpłaty na działalność pożytku publicznego" w celu odliczenia do 6% od dochodu na podstawie Art 26ust 1 pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

W przypadku rezygnacji z obozu po 12.06.2021 r., organizator zwraca tylko połowę kosztów obozu. W przypadku wcześniejszego wyjazdu z obozu, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 30 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z obozu) na życzenie rodziców zgłoszone kierownikowi do zakończenia obozu.

zbiórka w dniu wyjazdu o godzinie 8.30  na parkingu "Skatepark" ul. Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej, odjazd godzina 9.00. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu na obóz jest kolacja.

W godzinach 17.30 - 19.00 na parking "Skatepark" ul Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej. Ostatnim posiłkiem w dniu wyjazdu z obozu jest obiad.

-picie alkoholu (piwo to też alkohol),

-palenie papierosów,

-samowolna kąpiel - bez nadzoru,

-samowolne oddalenie się z obozu,

-agresywny i wulgarny stosunek do kolegów, koleżanek i kadry obozu,

-odurzanie się np. narkotyki, kleje, itp.

-łamanie reguł bycia razem ustalonych przez obozowiczów i kadrę.

Nie prowadzimy obozów resocjalizacyjnych i terapeutycznych! Jeśli masz problem z którymkolwiek punktem i szanujesz pieniądze rodziców to wybierz innego organizatora.

-tel. 504 921 747 (do 1430)

-Tel. 71 321 01 77  - po 1530

-biuro Fundacji Hobbit: pl. Św. Macieja 5a, 50-244 Wrocław.

-e-mail: biuro@fundacja-hobbit.pl

-www.fundacja-hobbit.pl