Obozy windsurfingowe
Rejsy morskie
"Dolnośląska Szkoła Pod Żaglami"

OBÓZ REGATOWY - KLASY OPTYMIST W 2019 R.

Do pobrania: Karta uczestnika

do pobrania: Karta do WFOŚ i GW - niezbędna do dofinansowania - z uwagi ciągłe zmiany i późny termin ogłoszenia informacji dotyczących dofinansowania z WFOŚ i GW karta podana będzie do połowy kwietnia 2018 roku

Motywem przewodnim obozów będą "Piraci" w związku z tym przebranie pirackie obowiązkowe :)

Proponujemy obóz regatowy w klasie Optymist. Optymist to jedna z najpopularniejszych jednoosobowych klas regatowych na całym świecie. Jednocześnie jest to doskonały jacht do stawiania pierwszych kroków w żeglarstwie, a zarazem wyrafinowana jednostka do rywalizacji sportowej w żeglarstwie (system rywalizacji dzieci i młodzieży zaczyna się od Optymista). Obóz ma za zadanie nauczyć prowadzenia jachtu z szczególnym uwzględnieniem specyfiki techniki regatowej oraz rywalizacji sportowej w żeglarstwie. Zajęcia będą prowadzone przez wykwalifikowanego instruktora.

TERMINY:

22.06 – 06.07.2019

06.07 – 20.07.2019

20.07 – 03.08.2019

03.08 – 17.08.2019

? zł

Z uwagi na to, że dofinansowanie z WFOŚ i GW dotyczy dzieci zamieszkałych we Wrocławiu, osoby spoza Wrocławia wyjeżdżając na obóz czy kolonie płacą o ? zł więcej.

Uwaga!!!

Dofinansowane osoby z Wrocławia obowiązkowo wypełniają dodatkową kartę uczestnika dla Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Jest to warunek skorzystania z dofinansowania. Brak dodatkowej karty skutkować będzie zwiększeniem kosztów obozu o ? zł. Karta WFOŚ i GW w załączniku.

• Szkolenie technik regatowej w klasie Optymist
  • Podstawy strategii i taktyki regatowej
  • Oswojenie się ze środowiskiem wodnym
  • Nauka podstawowego taklowania i trymowania jachtu Optymist
  • Poznanie podstawowych przepisów regatowych
  • Zajęcia ruchowe ogólnorozwojowe, gry i zabawy terenowe, gry rekreacyjne
  • Regaty obozowe
  • Poznanie kultury żeglarsko-marynistycznej
  • Wieczorne spotkania przy ognisku, wspólne śpiewanie szant i piosenek żeglarskich.

• namioty 8 osobowe wyposażone w łóżko polowe typu kanadyjka z materacem i kocem, śpiwór we własnym zakresie,
  • wc i natryski na terenie obozu,
  • stołówka z dobrym jedzeniem,
  • własna plaża i port jachtowy.

SPOSÓB KWALIFIKACJI

1.        Wiek 9-13 lat

2.        Brak przeciwwskazań zdrowotnych do uprawiania żeglarstwa

3.        Zgoda rodziców

4.      Wypełnienie i dostarczenie karty uczestnika

5.      Terminowe opłacenie obozu

6.      Dobre oswojenie z wodą i umiejętność pływania

ZABIERAMY NA OBÓZ OBOWIĄZKOWO

1.        Strój piankowy do żeglowania

2.        Obuwie miękkie do żeglowania(najlepiej piankowe)

3.        Czapka z daszkiem na słońce oraz ciepła czapka na zimniejsze dni

4.        Ciepły polar bądź sweter, kalosze

5.        Krem ochronny na słońce

6.        Strój kąpielowy, klapki

7.        Kurtka przeciwdeszczowa typu sztormiak

8.        Strój i obuwie do zajęć ruchowych na lądzie

9.        Zeszyt i coś do pisania, latarka

10.     Śpiwór i karimatę

...

Obozy żeglarskie regatowe organizowane są w miejscowości Przełazy nad Jeziorem Niesłysz (woj. lubuskie), woda pierwszej klasy czystości. Otaczające ośrodek lasy stwarzają uroczy krajobraz i specyficzny mikroklimat, sprzyjający leczeniu chorób płuc i serca.

-Adres: Ośrodek Rehabilitacyjno – Wypoczynkowy Przełazy 20; 66-218 Lubrza

Organizatorzy dopuszczają możliwość opłacenia kosztów uczestnictwa w ratach. Pierwsza rata w wysokości 700 złotych, płatna do dwóch tygodni po zapisaniu dziecka na obóz. Pozostała część najpóźniej na dwa tygodnie przed rozpoczęciem obozu. Wpłaty można dokonać w ośrodku Fundacji (tylko do 21.06.2019) przy pl. Św. Macieja 5a:

-poniedziałek, wtorek, środa, czwartek, piątek od godz. 1530 do 1930, do 02.08.2018 (03.08-08.09.2019 r nieczynne)

lub na konto Fundacji:

Z dopiskiem:

• "Wpłata za obóz regatowy ................ (imię i nazwisko dziecka) turnus ................"
Zachęcamy również do "Wpłaty na działalność pożytku publicznego" w celu odliczenia do 6% od dochodu na podstawie Art 26ust 1 pkt 9 Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

W przypadku rezygnacji z obozu po 14.06.2019 r., organizator zwraca tylko połowę kosztów obozu. W przypadku wcześniejszego wyjazdu z obozu, zwracane będą tylko częściowe koszty wyżywienia w wysokości 20 złotych za każdy dzień nieobecności – tylko powyżej 3 dni (nie dotyczy osób dyscyplinarnie usuniętych z obozu).

zbiórka w dniu wyjazdu o godzinie 830  na parkingu "Skatepark" ul. Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej, odjazd godzina 900. Pierwszym posiłkiem w dniu przyjazdu na obóz jest kolacja.

W godzinach 1730 - 1900 na parking "Skatepark" ul Legnicka 65 (stara zajezdnia) wjazd od ul. Wejherowskiej. Ostatnim posiłkiem w dniu wyjazdu z obozu jest obiad.

·       picie alkoholu (piwo to też alkohol),

·       palenie papierosów,

·       samowolna kąpiel - bez nadzoru,

·       samowolne oddalenie się z obozu,

·       agresywny i wulgarny stosunek do kolegów, koleżanek i kadry obozu,

·       odurzanie się np. narkotyki, kleje, itp.

·       łamanie reguł bycia razem ustalonych przez obozowiczów i kadrę.

Nie prowadzimy obozów resocjalizacyjnych i terapeutycznych! Jeśli masz problem z którymkolwiek punktem i szanujesz pieniądze rodziców to wybierz innego organizatora.

·       tel. 504 921 747 (do 1430)

·       Tel. 71 321 01 77  - po 1530

·       biuro Fundacji Hobbit: pl. Św. Macieja 5a, 50-244 Wrocław.

·       e-mail: biuro@fundacja-hobbit.pl

·       www.fundacja-hobbit.pl